Dub

Dubové dřevo je žlutobílé až žlutohnědé je středně těžké a tvrdé.Snáší i silné zátěže. Vzhledem ke své, pro listnaté dřeviny typické tvrdosti , se výtečně hodí jako podlahová krytina.

Borovice

Jako podlahová krytina je borovice velmi oblíbená. Borovicové dřevo je červenobílé a má výrazně pruhovanou nebo žilkovanou kresbu. Účinkem světla intenzivně tmavne, a později tak nabývá červenohnědý tón.

Smrk

Smrkové dřevo je v našich zeměpisných šířkách jedním z nejdůležitějších druhů. Použití nachází i při pokládce dřevených podlah. Dřevo je žlutobílé, má výraznou pruhovanou nebo žilkovanou kresbu a účinkem světla tmavne.

Jedle

Jedlové dřevo je porovnatelné se smrkovým. Barevný tón je rovněž žlutobílý, často i téměř bílý.U některých druhů se vyskytuje šedofialový nebo modravý nádech. Jako materiál na podlahy není jedle tak vhodná jako smrk.

Buk

Bukové dřevo, podobně jako jasanové, je běložluté až běločervené, na rozdíl od jasanového dřeva však má intenzivní červený nádech. Dřevo je středně těžké až těžké. Bukové dřevo se nejčastěji používá na parketové podlahy.

Modřín

Modřínové dřevo je ještě červenější než borovicové. Má výrazně pruhovanou nebo žilkovanou kresbu, a rovněž intenzívně tmavne. Modřínové dřevo je vhodné jako podlahová krytina tam, kde je tato vystavena větší zátěži.

JasanJ

asanové dřevo je běložluté, někdy běločervené. Je hrubě pórovité a má výrazně pruhovanou nebo žilkovanou texturu. Podobně jako v případě dubu se jedná o dřevo středně těžké. Je velmi oblíbené jako podlahová krytina

hublot replica